Кошик
Немає відгуків, додати
ТОВ "ЄВРО БЕЛТ"
Контакти
ТОВ "ЄВРО БЕЛТ"Олена
улица Чигиринская, 66, Черкаси, Україна
+380 (99) 187-30-03
+380 (98) 233-59-95
+380 (67) 611-15-33
+380676111533+380676111533
Мапа
+380 (99) 187-30-03
+380 (98) 233-59-95
+380 (67) 611-15-33

З'єднання конвеєрної стрічки: способи та рекомендації

З'єднання конвеєрної стрічки: способи та рекомендації

Враховуючи особливості виробничого процесу на сучасних промислових підприємствах, вимоги, які висуваються до обсягів та швидкості транспортування вантажів, стає очевидною актуальність та популярність використання конвеєрних стрічок. Вони активно застосовуються при переміщенні сировини та деталей на виробництві, розвантаженні та навантаженні сипких матеріалів, пакуванні чи транспортуванні готової продукції тощо. Стрічки також активно використовуються в супермаркетах, у фармацевтичній, харчовій промисловості, що потребує уважного ставлення до їх вибору, особливостей застосування.

Для зручності транспортування та зберігання конвеєрні полотна поставляються в бухтах. Для їх застосування необхідно розібратися з особливостями стикування незакритих кінців. Додатково з'єднання конвеєрних стрічок потрібне під час монтажу обладнання, його обслуговування чи ремонту.

З'єднання конвеєрних стрічок – особливості застосування

Конвеєрна стрічка – основний елемент транспортного обладнання для різних видів матеріалів чи товарів. Враховуючи особливості застосування, 70-80% всіх поломок конвеєра пов'язані з несправністю або передчасним зношуванням робочого полотна. Тому з'єднанню, спайці частин полотна слід приділити належну увагу не тільки при монтажі конвеєра, але й при здійсненні ремонту.

Способи стикування конвеєрних стрічок залежать від їх типу. Сьогодні можна зустріти полотно загального призначення, основною сферою застосування якого є транспортування сипучих вантажів, та спеціального призначення – використання обґрунтоване підвищеною вологістю, високими температурами або великим кутом нахилу. Особливості застосування відбиваються на виборі, що є важливим фактором для пошуку вдалого способу стикування відкритих кінців. Для цього сьогодні активно використовуються наступні методи:

 • механічне з'єднання стрічки транспортерної;
 • холодне стикування;
 • гаряча вулканізація.

Зупинимося детальніше на кожному способі, щоб зрозуміти сферу їх застосування, позитивні сторони.

Гаряча вулканізація конвеєрної стрічки

Зі створенням надійного стику, міцність якого не відрізняється від міцності робочого полотна, впорається вулканізація конвеєрних стрічок. Серед переваг гарячої вулканізації можна виділити:

 • висока швидкість стикування – це значно скорочує час простою обладнання;
 • допускається робота з різними матеріалами, попередньо варто розібратись із робочими параметрами;
 • можливе стикування в складних умовах – обладнання для гарячої вулканізації можна експлуатувати за сильної запиленості, при мінусових температурах;
 • можлива спайка відкритих кінців із незначними похибками в розкрої.

горячая вулканизация

На думку експертів, гаряча вулканізація підходить полотнам певної товщини. Якщо цей параметр змінюється, потрібно використовувати додаткові нагрівальні плити, що підвищує вартість робіт, збільшує трудомісткість стикування.

Холодна вулканізація

З'єднання транспортерної стрічки вулканізацією холодного типу є вдалим рішенням для морозостійких або інших варіантів виконання. Перевагами використання холодної вулканізації є:

 • доступна вартість завдяки невисоким трудовитратам та використанню обладнання, ціна якого залишається на низькому рівні (у порівнянні з гарячою вулканізацією);
 • простота виконання – для створення міцного стику потрібен клей та інструмент для шліфування, що скорочує час виконання робіт;
 • висока міцність спайки – за оцінками експертів міцність сполучного шва не менше 70% від міцності основного полотна, що розширює сферу застосування.

холодная вулканизация

Важливий момент, холодна вулканізація можлива лише за плюсових температур навколишнього середовища, відсутності запиленості. Також висуваються особливі вимоги до температури елементів. Для створення міцного шва полотно додатково витримується при температурі нижче нуля, що збільшує час простою обладнання.

Механічний спосіб з'єднання

Стикування конвеєрних стрічок механічним способом передбачає використання спеціального замку, який допомагає створити міцний стик і роз'єднати окремі елементи, в залежності від особливостей експлуатації конвеєра. Вибір типу замка залежить від матеріалу полотна, типу вантажу, що транспортується. Показовий приклад: дротяні замки застосовуються на конвеєрах, встановлених на сільськогосподарських підприємствах. Заклепки та болти забезпечують високу міцність з'єднання, що допускає посилене механічне навантаження.

Перевагами механічного з'єднання виступають:

 • простота виконання – при створенні стику не потрібне спеціальне обладнання або особливі умови навколишнього середовища;
 • оперативність – висока швидкість допомагає уникнути тривалого простою конвеєра;
 • універсальність – великий вибір замків допомагає підібрати оптимальний варіант під кожен окремий випадок.

механическое соединение

Додатковою перевагою є можливість створення механічного роз'ємного з'єднання, придатного для обладнання, особливості експлуатації якого вимагають частої зміни довжини. Але є й недоліки. Враховуючи особливості виконання, міцність з'єднання за допомогою механічних замків поступається вулканізації. До того ж є ризик часткової втрати сипучого матеріалу у місці спайки.

Але незалежно від того, ви обрали механічні з'єднання для конвеєрних стрічок або вулканізацію, всі методи вимагають професіоналізму виконання, застосування спеціального обладнання, суворого дотримання технології. Тому довіряйте такі складні роботи лише професіоналам!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner