Кошик
Немає відгуків, додати

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 07.11).

ТОВ "ЄВРО БЕЛТ"
Контакти
ТОВ "ЄВРО БЕЛТ"Олена
вулиця Чигиринська, 66, Черкаси, Україна
+380 (99) 187-30-03
+380 (98) 233-59-95
+380 (67) 611-15-33
+380676111533+380676111533
Мапа
+380 (99) 187-30-03
+380 (98) 233-59-95
+380 (67) 611-15-33

Норійна стрічка: що це, призначення, особливості

Норійна стрічка: що це, призначення, особливості

Норійна стрічка – елемент виробничого конвеєрного обладнання, що використовується в різних сферах. Вона призначена для вертикального переміщення дрібних сипучих матеріалів, шматкових вантажів, зерна, різних продуктів переробки. Можливість індивідуально адаптувати виріб під певні вантажі, поставлені завдання визначило широку популярність даного конвеєрного обладнання в промисловості, металургії, гірничодобувній галузі, сільському господарстві та харчовій промисловості.

Стрічка транспортерна норійна – особливості конструкції

Отже, з вищевикладеного ми зрозуміли, норійна стрічка – що це тяговий елемент стрічкового конвеєра з широкою сферою застосування. Матеріал виготовлення полотна – спеціальна тканина із прогумованим шаром для забезпечення максимальної міцності, довговічності. Полотно здатне витримувати вібрації, інтенсивні навантаження, долати переміщення різних вантажів. Крім того, обкладкам знизу та зверху не страшні агресивні середовища на зразок хімічних речовин, підвищеної вологості та перепадів температур, за умови, що стрічка транспортерна норійна підібрана правильно, відповідно до поставлених завдань.

Запускається дана стрічка за допомогою двох барабанів – приводного та натяжного. Таким чином, виходить одна суцільна безперервна поверхня, яка використовується для безпроблемного переміщення сировини на промисловому або харчовому виробництві, в шахті, на складах.

Також слід зазначити інші важливі складові обладнання – норійні ковші, що є робочим елементом. Вони встановлюються на рівних відстанях між собою, фіксуються на полотні за допомогою спеціальних болтів, головки яких розташовуються поза робочою зоною. Коли конвеєр функціонує, кріплення «потопають» у заглибленнях ковша.

Де використовується стрічка норійна зернова, промислова та інші типи?

Головна сфера, де застосовується стрічка норійна зернова, – сільське господарство, елеватори. Без цих елементів неможливо уявити функціонування підприємств з виробництва круп, елеваторів, фабрик із виготовлення комбікормів для тварин, борошномельних виробів, ін.

Але крім цього, транспортерна стрічка широко використовується в гірничій промисловості, транспортуванні будівельних матеріалів, металургії, хімічній  галузі та ін. Завдяки даним пристроям забезпечується автоматизація виробничих процесів, мінімізується участь людини. Але, як і до іншого обладнання, до норійних полотен висуваються певні вимоги:

  • оптимальна поперечна жорсткість;
  • стійкість до зовнішніх факторів (пил, волога, знос, мастильні матеріали);
  • еластичність для застосування на малих барабанах;
  • антистатичні якості;
  • мінімальна розтяжність.

Повна відповідність вимогам забезпечить безперебійне функціонування обладнання, його безвідмовну роботу.

Класифікації, різновиди транспортувального полотна

Фахівці виділяють кілька категорій виробів з орієнтацією на призначення, технічні характеристики. Основна класифікація здійснюється за призначенням, відповідно до неї виділяють:

  • універсальні стрічки або загального призначення – елементи можуть випускатися з прошарком з гуми або без неї, робочі температури від -60°С до +60°;
  • термостійкі – покриваються гумовою сумішшю, не втрачають властивостей при пікових температурах, аж до +200 ° С;
  • вогнестійкі – застосовуються шахтами при видобутку копалин;
  • антистатичні, важкозаймисті;
  • маслостійкі та жиростійкі.

Ще розрізняють багатопрокладні прогумовані з двох сторін і такі, що мають обкладинку з гуми тільки з одного боку. Виготовляються та реалізуються в тому числі однопрокладні полотна з комплексною обкладкою, бортами. Стрічка норійна розміри може мати різні – товщини, ширини, бути з обкладинками чи без. Стандартна ширина полотна буває 125, 150, 200, 250, 300, 400, 500 мм, а також деякі проміжні розміри.

Критерії вибору

Коли зрозуміло, стрічка норійна що це, можна братися до вибору оптимального полотна. Насамперед варто орієнтуватися на призначення виробу, від чого будуть визначатися його характеристики. Адже від призначення залежить полотно має бути термостійким або жиростійким, мати антистатичне напилення або бути універсальним. Крім того, слід звертати увагу на товщину гумового шару, їм зумовлюються особливості експлуатації. Як правило, верхній шар, по якому проходить переміщення вантажів, повинен бути товщим від нижнього через навантаження.

Ще один аспект при покупці полотна – ширина робочого ременя. Вона варіюється в межах від десятків сантиметрів до півтора метра. Тут потрібно відштовхуватися від специфіки підприємства, обсягу робіт, що виконуються.

Де вигідно та надійно купити конвеєрні стрічки та компоненти до них?

Компанія «Євро Белт» – провідний постачальник компонентів для конвеєрної техніки в Україні. У нашому каталозі в широкому асортименті представлена транспортерна стрічка для зерна, для шахт і промисловості, а також універсальні норійні полотна широкого застосування. Лише оригінальна сертифікована продукція від найкращих виробників!

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner