Кошик
Немає відгуків, додати
ТОВ "ЄВРО БЕЛТ"
Контакти
ТОВ "ЄВРО БЕЛТ"Олена
вулиця Чигиринська, 66, Черкаси, Україна
+380 (99) 187-30-03
+380 (98) 233-59-95
+380 (67) 611-15-33
+380676111533+380676111533
Мапа

Будова стрічкового конвеєра

Будова стрічкового конвеєра

Більшість сучасних виробництв використовують технологію стрічкового конвеєра для транспортування різних вантажів. Високопродуктивні конвеєрні стрічки стали незамінною частиною технологічних процесів у харчовій, аграрній, гірничодобувній та металургійній сферах, сільському господарстві. Такі агрегати можуть застосовуватись окремо або у конструкції складніших ліній.

Будова стрічкового транспортера: основні елементи

Це обладнання характеризується відносно нескладною конструкцією. Будова стрічкового конвеєра включає такі складові:

 • опорна рама;
 • приводний, натяжний барабан;
 • ролики;
 • конвеєрне полотно;
 • системи очищення.

Конвеєрне полотно – головний робочий компонент виробу. Стрічка постійно піддається інтенсивним навантаженням через вантажі, тертя про ролики. Її термін служби не вирізняється великою довговічністю, але при цьому це найдорожча деталь.

Виготовляють стрічки з гуми з тросами, з гумовотканинних матеріалів, полімерної сировини, металевих модулів. Хоча стрічковий транспортер за конструкцією здебільшого схожий, існує безліч різних моделей, які можуть мати індивідуальні характеристики, додаткові вузли, механізми.

Облаштування стрічкового транспортера, його функціонування

Головне завдання конвеєра – безперервне транспортування вантажів поверхнею стрічки. Пристрій закріплений у замкнуту систему, опирається на ролики. Завдяки приводному барабану встановлюється темп руху, а натяжному – регулюється рівень натяжки виробу.

За навантаження, прийом та проміжне вивантаження по трасі відповідають спеціальні агрегати. Очищення від забруднень виконують очисні системи. Високий рівень автоматизації, швидкість, ефективність – вагомі переваги стрічкового транспортера. Він дозволяє переміщати велику кількість вантажів на відстані та підіймати їх на висоту.

Конвеєрні стрічки – класифікація

Залежно від призначення, завдань виробничого процесу, габаритів приміщення, особливостей вантажу та кута нахилу підбирається стрічковий конвеєр, будова його та модифікація.

За типом монтажу дані установки поділяються на горизонтальні та похилі, які, своєю чергою, бувають круто похилі, зі змінним кутом нахилу, поворотні.

Транспортувальна поверхня також відрізняється:

 • гладка – для виконання будь-яких технологічних заходів;
 • жолобкова – для транспортування сипких матеріалів;
 • з перегородками – передача вантажів під кутом понад 30°;
 • гофроборт – спеціальні борти, що запобігають падінню нестійких вантажів;
 • модульна конструкція – набори окремих ланок дозволяють збирати потрібні розміри.

Параметри транспортерів охоплюють відстань переміщення до 20 метрів. Однак реально налагодити доставлення і на кілометри, встановивши кілька конвеєрів.

Додаткове обладнання стрічкового транспортера

Передбачає типовий стрічковий конвеєр схему, механізми, які можуть знадобитися в екстрених ситуаціях. Ділянки біля барабанів оснащуються огорожами для безпеки. Також стрічки часто доповнюються гальмами, центрувальними пристроями на випадок відключення електрики.

Обов'язково має бути відкритий доступ до робочих вузлів, що потребують регулярного змащення, перевірки, налаштування. Як було сказано раніше, присутні механічні очищувачі, що здійснюють догляд за поверхнею транспортерного полотна.

Переваги використання стрічкового конвеєра

Використання на виробництві автоматичного обладнання значно підвищує його ефективність, швидкість, якість, а значить і прибутковість. Придбати сучасний транспортер стрічковий варто за наступні його плюси, переваги:

 • максимальна ефективність, дієвість;
 • проста конструкція стрічкового конвеєра;
 • можливість налагодити складні траси;
 • зменшення кількості персоналу.

Магазин «ЄвроБелт» рекомендує ознайомитися з асортиментом конвеєрних ліній від провідних компаній. Вибрати та купити транспортери будь-якої складності можна в нас на вигідних, зручних умовах: доступна ціна, гарантії якості, швидке доставлення по всій Україні. У разі виникнення питань звертайтеся до фахівців компанії.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner