Кошик
Немає відгуків, додати

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

ТОВ "ЄВРО БЕЛТ"
Контакти
ТОВ "ЄВРО БЕЛТ"Олена
улица Чигиринская, 66, Черкаси, Україна
+380 (99) 187-30-03
+380 (98) 233-59-95
+380 (67) 611-15-33
+380676111533+380676111533
Мапа
+380 (99) 187-30-03
+380 (98) 233-59-95
+380 (67) 611-15-33

Як правильно вибрати конвеєрну стрічку

Як правильно вибрати конвеєрну стрічку

У наш час багато виробничих галузей потребує купити конвеєрну стрічку. Від відповідності гумовотканинного виробу типу виробництва безпосередньо залежить безперебійна робота підприємства, його прибутковість. Тому правильний вибір конвеєрної стрічки дуже важливий, від нього залежить експлуатаційний термін транспортерного полотна, безпека обладнання та працівників. На які фактори звертати увагу при виборі, розглянемо детальніше.

Де застосовуються транспортерні конвеєрні стрічки, за якими критеріями вибираються

Конвеєрні полотна призначені для забезпечення постійного переміщення сипких та шматкових матеріалів, сільськогосподарської продукції, різноманітної сировини, предметів різних форм, розмірів. Використовуються конвеєрні стрічки у легкій промисловості, автомобілебудуванні, харчовій галузі, металургійній чи деревообробній сферах. Для кожного виду виробництва підходять різні типи виробів.

Оскільки виготовлення конвеєрних стрічок сьогодні відбувається з різних матеріалів, різних типів, то при виборі слід орієнтуватися на кілька основних параметрів обладнання:

 • вантажність;
 • матеріал виготовлення;
 • термостійкість;
 • специфіка вантажів;
 • відповідність санітарним нормам;
 • вид гумовотканинного полотна;
 • умови використання, вимоги до кута нахилу.

Кожен із критеріїв варто розглянути детальніше.

Класифікація, різновиди стрічок

За конструктивними особливостями конвеєрні вироби поділяються на кілька видів:

 • норійні стрічки – призначені для переміщення пакетованої продукції, сипких, абразивних чи неабразивних матеріалів у вертикальному положенні, що застосовуються на сільськогосподарських елеваторах;
 • гладкі гумовотканинні – водостійкі, придатні для транспортування промислових штучних вантажів;
 • рифлені гумовотканинні – відрізняються наявністю ромбовидного, пірамідального або трикутного рифлення, можуть переміщувати вантажі під кутом 45°;
 • шевронна стрічка – використовується для транспортування вантажів під великим кутом, оснащені ребрами, що виступають, таким чином утримують вантаж;
 • гумовотросові вироби – застосовуються у стрічкових транспортерах, що здійснюють вантажоперевезення за складних умов на відстані від 300 м.

До останнього типу належить шахтна конвеєрна стрічка, якій висуваються особливі вимоги. Вони поділяються на два типи – для експлуатації в умовах середньої важкості і дуже важких.

Матеріали виготовлення продукції, специфіка

Виробниками продукції сьогодні відбувається продаж конвеєрної стрічки з різних матеріалів, найчастіше зустрічаються наступні:

 1. ПВХ – може використовуватися в щадних умовах, міцна. Застосовується в різних сферах промисловості.
 2. Поліетилен – призначений для використання в харчовій та хімічній промисловості, будівельній галузі. Вироби виготовляються з міцного пластику, стійкі впливу хімічних речовин, розривів.
 3. Нейлон – стійкий до стирання, ударів. Використовується під час переміщення важкої сировини.
 4. Силікон – гумове полотно виготовляється з синтетичного каучуку високої якості. Зносостійке, підходить для переміщення важких вантажів, є стійким до підвищеної вологості, УФ-випромінювання, хімречовин, деформації. Здатне адаптуватися під різні конфігурації транспортерів.
 5. Бавовна – екологічне, приємне на дотик полотно, що використовується при транспортуванні текстилю, харчових продуктів.
 6. Поліуретан – стійкий впливу абразивних речовин, зносу. Є досить гнучким, може використовуватися в харчовій галузі, де високі гігієнічні вимоги.

Але, обираючи стрічкові транспортери, потрібно враховувати габарити, абразивність вантажу. За цим критерієм вироби поділяються на два типи з різним маркуванням:

 • 1, 2.2 – вказує на звичайний тип, придатний для експлуатації при середній тяжкості вантажу, розмір якого може становити від 0 до 250 мм;
 • 1, 1.2 – позначає посилений тип із розміром вантажу 300-500 мм, може застосовуватися у складних та вкрай складних умовах.

Важлива також температура матеріалів, що перевозяться, адже одні вироби здатні не плавитися при екстремально високих температурах, а інші можуть зберігати гнучкість при критично низьких режимах. Ці характеристики дуже важливі при виборі полотен для металургійної, гірничодобувної промисловості.

Придатність для похилих конвеєрів

Кут руху конвеєра – важливий критерій при виборі полотна транспортера, адже при переміщенні вгору/вниз продукт не повинен зсуватися. З цією метою може знадобитися стрічка конвеєрна рифлена або тип з обмежувачами, які тримають вантажі на місці.

Якщо довжина транспортерного полотна велика, підійде конвеєрна стрічка з бортами, яка перешкоджає випаданню вантажу, особливо при похилому пересуванні.

Щоб гумовотканинний виріб прослужив довго, потрібно брати до уваги оточуюче середовище, в якому знаходиться транспортер. Кожен вид полотна має вимоги до температурного режиму приміщення, ступеня запиленості, вологості, стійкості до жирів.

Продаж конвеєрної стрічки – другорядні фактори при виборі

Розміри конвеєра теж важливі, адже потрібно враховувати товщину полотна, ширину. Ці параметри залежать від габаритів обладнання та продуктів, що транспортуються. Монтаж надто вузького виробу призведе до навантаження, а широкого – до нераціонального використання поверхні.

Вартість виробів часто стає ключовим критерієм. Економія на низькій якості призведе до частих витрат на ремонтні роботи, а переплата за виріб із підвищеними характеристиками при використанні в невибагливих умовах потягне зайві витрати. Правильне рішення – конвеєрна стрічка, характеристики якої є оптимальними за якісними, ціновими та експлуатаційними факторами.

Підібрати транспортерні полотна під різні вимоги та виробничі потужності можна в компанії «ЄВРО БЕЛТ». У каталозі нашого магазину представлена як високоякісна конвеєрна стрічка Sava різних видів, так і дешевші китайські вироби з оптимальним співвідношенням ціни-якості. Вся продукція відповідає європейським стандартам якості. Варто зазначити, що ми не тільки продаємо, а й пропонуємо послуги з монтажу полотен та подальшого їх обслуговування.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner