Конвеєр та конвеєрна стрічка – неодмінне обладнання масового виробництва, яке значно спрощує транспортування, фасування та пакування різних типів товарів. Подібна техніка з'явилася ще у 17 столітті. Але сьогодні доступні пристрої різного призначення, що відрізняються матеріалом виготовлення, характеристиками, особливостями експлуатації. І оскільки є різні типи конвеєрних стрічок, перед придбанням варто вивчити всі варіанти, щоб зробити оптимальний, правильний вибір.
Види конвеєрних стрічок доступні у спільній класифікації, якої дотримуються вітчизняні та зарубіжні виробники продукції. Але перш ніж розглядати відмінності, варто розібратися, що таке конвеєр.
Транспортерна стрічка є замкненим кільцем – щільним, широким. Розміщується на декількох роликах, що рухаються. Експлуатують техніку для подачі сировини, проміжного транспортування продукції заводу для перевірки, комплектації, упаковки. Також використовують пристрій, щоб відправити готовий товар на склад, звести до мінімуму фізичні зусилля персоналу.
Сучасні вироби мінімально зношуються, не деформуються тривалий час, не прослизають на роликах. Виробники гарантують повну стабільність під час руху. Також забезпечується відмінне зчеплення, тому конструкція не скочується, до неї не прилипає продукція. Вироби гнучкі, якісний контакт зі шківами гарантований.
Вимоги до конвеєрної продукції індивідуальні, все залежить від застосування. Адже використовуються вони при транспортуванні харчової, будівельної продукції, різної сировини на виробництві, розсипчастих матеріалів. Від складу, ваги, навантаження та розмірів залежить вибір обладнання. Головне, щоб воно підходило під конкретну механічну дію, температурний режим, видавало мінімум звуків для комфортної роботи працівників на виробництві.
Всі конвеєрні стрічки за призначенням поділяються на загальні, шевронні, харчові, шахтні моделі та для птахофабрик. Пристрій буває гладким, перфорованим, рельєфним, одношаровим або багатошаровим. По довжині техніка ділиться на відкриту та безкінечну. При виготовленні застосовують гуму, поліуретан, ПВХ, фетр, силікон, нейлон, поліетилен, поліпропілен, бавовну, тефлон та інші матеріали. Далі варто розглянути моделі, виходячи з їх назв, призначення.
Сучасні норійні стрічки – це транспортерне обладнання, яке повністю автоматизоване, застосовується у великому виробництві. Використовують обладнання на об'єктах з перероблення продукції, часто на аграрних підприємствах. Працює воно від вбудованого електричного приводу, який разом із мотором забезпечує функціонування. Потужність двигуна, довжина конвеєра можуть бути різними, в залежності від обраної моделі.
Конструкція доповнена зносостійким, довговічним ременем, що утримує багатошарову конструкцію. Стандартна довжина становить близько 100 м.
Шевронна стрічка – конвеєр спеціального призначення. Його створили для транспортування штучних, кускових та сипких вантажів, адже при переміщенні враховується похила площина. Подібна характеристика не доступна в інших моделях. Предмети пересуваються під різним кутом, що варіюється від 20 до 45 градусів.
Конструкційні особливості:
Шевронні конвеєри бувають як відкритими, так і закритими, можуть зустрічатися різної форми. Головне, при виборі враховувати висоту профільного ребра, оскільки це впливає на ефективність переміщення продукції.
Стандартна шахтна конвеєрна стрічка – це спеціальний транспортувальник, який використовується у шахтах. Обладнання підходить для переміщення різних порід з урахуванням максимальної ваги, навантаження. Параметри обладнання можуть бути різними, вони підбираються індивідуально. Такий транспортувальник можна використовуватись для видобутку, переміщення корисних копалин, вугілля, руди, доломіту тощо. Техніка універсальна, довговічна, зносостійка. Підходить для важких умов експлуатації, не втрачає якості через температурні перепади, не займається.
Стрічка конвеєрна теплостійка – це транспортерне обладнання високого класу. У цій конструкції покращені показники міцності, стійкості до механічного впливу, до високих температур. У даного спеціалізованого виробу є гумові обкладки, які трапляються тільки у цієї моделі. Застосовуються вони, щоб пристрій не деформувався за температури понад 70 градусів. Так можна легко переміщати гарячі відходи, сушарки, реактиви, цемент, металургійну продукцію.
Створена стрічка конвеєрна харчова для переміщення готових продуктів чи інгредієнтів в харчовій промисловості. Виготовляється з синтетичних або натуральних матеріалів, залежно від цінника, продукції, що транспортується. Обладнання стійке до різних температурних умов, вологи. На ньому можна транспортувати як запаковану, так і незапаковану їжу, напої, що не позначиться на характеристиках. Такі конвеєрні стрічки підходять для малоабразивних, неабразивних складів.
Маслостійкі конвеєрні стрічки розроблені для транспортування вантажів, у складі яких є відсоток рослинних або мінеральних олій. Використовують обладнання у промислових цілях. Це може бути як видобувний, так і переробний напрямок, а також сільське господарство. Маслостійкі моделі витривалі ще й до лугів, тому їх часто купують для роботи з хімічними речовинами.
Компанією «ЄВРО БЕЛТ» пропонується сертифікована, оригінальна конвеєрна стрічка, характеристики якої можуть залежати від призначення, завдань. Наші спеціалісти готові взяти в роботу проєкти різного ступеня складності – звертайтесь до менеджерів за телефонами, щоб отримати детальну консультацію, оформити замовлення.